+90 258 241 93 26

info@kiremitalti.com

Çatı Altı Örtüsü

Moi - Flex ile Sıcak çatılar

Isı yalıtımı mertek arasına veya uzerine konulduktan sonra Moi - Flex doğrudan ısı yalıtımının üzerine serbest olarak uygulanır.

Moi - Flex ile Soğuk Çatılar

Isı yalıtımı çatı döşemesine konulduktan sonra Moi - Flex çatı tahtası veya mertek uzerine serbest olarak uygulanır.

Geleneksel çatı Yapımında Moi - Flex

Kırma çatılarda kullanılacak su yalıtım örtüleri ; -Rüzgar yükünü en aza indirmek -Rüzgar etkisiyle gelen yağmur ve karın çatı içine nüfuz etmesini engellemek ve emniyetli bir şekilde giderlere yönledirip drenajı sağlama fonksiyonu görür. Kullanılan su yalıtım oötüsü; mertekler veya baskı çıtaları uzerine tutturularak uygulanabilir. Su yalıtım örtüsü yeterli mukavemete sahip, suya karşi dirençli ve dayanımlı olmalıdır.

Moi - Flex su yalıtım örtüleri, su yalıtım örtüsü altında havalandırmaya gerek kalmadan nemin serbest bir şekilde atmosfere geişiini sağlar. Geleneksel havalandırmalı soğuk çatılarda havalandırmadan dolayı meydana gelecek enerji kayıpları, çatıda meydana gelen toplam ısı kaybının % 25'ni oluşturmaktadır.

Moi - Flex kullanılan havalandırmasız soğuk çatılarda yoğuşma problemi ortadan kalkar. Bu çatılarda daha az hava döngüsü meydana gelir ve sonuç olarak Moi - Flex kullanılan havalandırmasız soğuk çatıların geleneksel soğuk çatı sistemlerine kıyasla enerji verimliliği daha fazla olmaktadır.